HİZMETLERİMİZ

GES PV SOLAR YENİLENEBİLİR ENERJİ SİSTEMLERİ

Solar sistemler üzerine uzmanlaşmış; danışmanlık, projelendirme, planlama, mühendislik, uygulama ile işletme ve bakım alanlarında faaliyet gösteren, anahtar teslim çözümler üreten dinamik ve tecrübeli bir firma olan ARAN Enerji, Türkiye’de kurulumu yapılmış olan 275MW GES projelerinin çeşitli kapsamlarında yer almış, yönetmelikleri, mevzuatı ve ilgili usul esasları bilen deneyimli bir kadro ile yönetilmektedir.

Projelerimizi hayata geçirmeden önce gerekli simülasyon ve fizibilite çalışmalarını hazırlayarak, yüksek deneyime sahip, konusunda tecrübeli uzman ekiplerimiz ve mühendislerimiz sayesinde sorunsuz bir uygulama, montaj ve entegrasyon süreci tarafımızca yürütülmektedir.

KEŞİF

Deneyimli ve alanında uzman ekibimizle, santralinizi kurmayı planladığınız çatı ya da arazi konumuna giderek, sahanın uygunluğunun keşfini yaptıktan sonra kurulum ve montaj için planlama ve projelendirme aşamasına geçiyoruz.

PLANLAMA

Aran Enerji olarak, keşif sürecinin ardından kendi bünyemizde çalışan deneyimli ve alanında uzman mühendislerimizle, operasyon ve kurulum sürecini planlama aşamasına geçiyoruz.

PROJELENDİRME

Keşif ve planlama sürecinden elde ettiğimiz bilgiler doğrultusunda güneş enerjisi santralleriniz için siz değerli müşterilerimize, kendi bünyemizde çalışan uzman mühendislerimizle ve profesyonel bir anlayışla mühendislik, projelendirme EDAŞ onay hizmeti sunuyoruz. Uygulama yapılacak alanın statik yapısı, mukavemeti, kullanılacak altyapının rüzgâra dayanımı, kar yükü vb. gibi parametreleri tek tek ele alıp kullanılacak ürünleri bu doğrultuda seçiyoruz. Uluslararası arenada kabul görmüş bir program sayesinde tüm bölgelerin ışınım değerlerine göre hazırladığımız raporda; projeyle ilgili bilgileri, 25 yıllık üretim analizleri, finansal analizler ve geri dönüşüm tabloları gibi tüm detayları değerli müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Yüzlerce küçük detaydan birinde yapılacak en ufak bir mühendislik hatası, yatırımın verimliliğinde ciddi olumsuz sonuçlara neden olabilir. Bu nedenle Aran Enerji olarak siz değerli müşterilerimizin kötü sürprizler yaşamasını önlemek ve alabileceğiniz en güvenli hizmeti sunmak amacıyla, mühendislik birimimizin rehberliği ve kontrolünde olan deneyimli teknisyenlerle hizmet veriyoruz. Ekonomik hedeflerinize uygun ve istikrarlı bir üretim yapılması için projelerimizde ileri teknoloji ürünü inşaat makineleri ve üstün kaliteli ekipmanlar kullanıyoruz.

FİNANSMAN

Küçük, orta veya büyük ölçekli projelerinizde ürün tedarikinden montajına kadar tüm iş kalemlerinde sizlere tek elden hizmet verdiğimiz gibi finansman konusunda da çeşitli seçenekler ve alternatif finansman kaynakları önerebiliyoruz. Yatırım geri dönüş süreniz hesaplanarak en cazip finans kaynağını siz değerli müşterilerimizin önerilerine sunuyoruz.

TEDARİK & SATIN ALMA

Ürün tedarikinde ve projenin uygulanması esnasında A’ dan Z’ ye ihtiyacınız olan tüm ürünleri güvenilir çözüm ortaklarımızla birlikte hizmetinize sunuyoruz. Ayrıca geniş ürün yelpazemiz ile birlikte ürün seçimlerinizde sizlere ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bizler sadece ürün alırken değil, projeniz tamamlanıncaya kadar sizin yanınızda oluyoruz. Bu sayede en yüksek verimli ve en ekonomik sistemi birlikte belirliyoruz. Kaliteli ve ekonomik bir ürüne sahip olmanın farkını bizimle birlikte hissedeceksiniz.

YASAL BAŞVURU VE TAKİP DANIŞMANLIĞI

Lisanslı ve Lisanssız üretime bağlı projelerinizde dağıtım şirketi ve EDAŞ ile yasal tüm takip süreci, profesyonel ekibimiz tarafından yönetilmektedir.

UYGULAMA

Mekanik elektrik (DC-AC-AG-OG) tüm işlerinin anahtar teslim yapılması ve ilgili tesisin devreye alınması aşamasına kadar siz değerli müşterilerimizin yanında oluyoruz.

İŞ SONRASI TEKNİK BAKIM VE SÖZLEŞME

Yüksek kalite anlayışıyla uyguladığımız fotovoltaik (PV) enerji projelerimizin periyodik bakımlarını 5 veya 10 yıllık sözleşmeler ile yapıyoruz.

ŞEBEKE BAĞLANTILI (ON-GRID) SİSTEMLER

Şebeke bağlantılı sistemlerde, kullanıcının enerji tüketimi, fotovoltaik (PV) sistemin ürettiği enerjiden karşılanır. Tüketimin üretimden fazla olduğu durumlarda kullanıcı tüketim fazlası enerjiyi şebekeden alır. Buna karşılık, kullanıcının tüketimi üretiminden az olduğu durumlarda ise üretim fazlası enerji devletin alım garantisi ile şebekeye verilir. Burada kullanılan çift yönlü sayaç veya devletin ön gördüğü sayaçlar sayesinde şebekeden ne kadar tüketildiği ve şebekeye ne kadar verildiği gibi tüm veriler kaydedilir. Bu sayede üretilen enerjinin 1 kWp’inin bile boşa gitmemesi sağlanmış olur. Elektrik aboneliği olan herkes bu sistemleri kullanarak, enerjisini güneşten alabilir.

ŞEBEKEDEN BAĞIMSIZ (OFF-GRID) SİSTEMLER

Şebekenin bulunmadığı yerlerde ihtiyaç duyulan enerjinin tamamının güneşten karşılandığı projelerdir. Bu sistemlerde fotovoltaik (PV) paneller ile üretilen elektrik enerjisi akülerde (bataryalarda) depolanır ve kullanıcı enerji ihtiyacını (gece-gündüz) bu akülerden sağlar. Sistemin kapasitesi, otonomi süresi boyunca (güneşten elektrik üretilemediği süreç) kullanıcının ihtiyacını karşılayacak şekilde boyutlandırılabilir. Burada profesyonel bir çalışma yapmak çok önemlidir. Tüketim cihazlarının ve bunların ne kadar enerji tükettiğinin iyi analiz edilmesi gerekmektedir. Gerekirse yedekleme süresi biraz uzun tutularak güneşin olmadığı günlerde de enerji kesintisinin önüne geçilir. Bu sistemler jeneratörle kıyaslandığında çok mantıklı ticari sonuçlar doğurmakta ve bu yatırımlar çok kısa sürede kendini amorti edebilmektedir.

Cart